1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego

 

Zostaw 1% podatku za 2021 r. w Bielsku-Białej !

Zachęcamy Państwa do przekazania 1% swojego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego.      Z roku na rok coraz więcej organizacji pozarządowych zyskuje status organizacji pożytku publicznego oraz zwiększają się środki finansowe, jakie podatnicy przekazują na rzecz OPP – w 2021 r. ponad       15,3 mln osób przekazało na rzecz 8694 fundacji i stowarzyszeń niebagatelną kwotę 972,7 mln zł.

Z satysfakcją należy odnotować, iż na konta bielskich organizacji pożytku publicznego, które tak aktywnie działają na rzecz Mieszkańców Naszego Miasta, z tytułu 1% za rok 2020 wpłynęła kwota 21,3 mln zł !

Dzięki środkom pozyskanym w ramach 1 % lokalne organizacje pozarządowe wspierają mieszkańców Naszego Miasta realizując zadania z zakresu działalności pożytku publicznego, a my możemy samodzielnie zadecydować na jaki cel przeznaczymy setną część naszego podatku. Mamy również możliwość weryfikacji, w jaki sposób środki pochodzące z 1% podatku zostały wykorzystane przez daną organizację poprzez sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie merytoryczne umieszczane w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego. 

Pełną listę bielskich organizacji uprawnionych do pozyskania 1% podatku za 2021 r. znajdą Państwo w linku:
https://bip.um.bielsko.pl/a,77103,organizacje-pozytku-publicznego-dzialajace-na-terenie-miasta-bielsko-biala-uprawnione-do-otrzymania-.html

Przypominamy, że od 2019 nastąpiła zmiana w sposobie składania PIT-ów. Od 15 lutego 2019 r. została udostępniona usługa e-PIT. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z instrukcją,  jak krok po kroku przekazać swój 1% podatku dla organizacji: https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/jak-przekazac-1-podatku-w-usludze-twoj-e-pit

Zwracamy uwagę, że usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje OPP, której w ubiegłym roku przekazaliśmy 1% podatku. Wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1%, według danych z ubiegłego roku. Można oczywiście edytować te informacje i dokonać zmiany organizacji, której udzielimy wsparcia.

Zachęcamy do pozostawienia 1% podatku w Bielsku-Białej i przekazania go na rzecz bielskich organizacji pożytku publicznego!

Baner

Jak przekazać 1% podatku - krótki film instruktażowy

Jak przekazać 1% podatku