Dni Bielska-Białej 2024, 30 sierpnia-1 września
Zapraszamy do Miasta Splotów!
W roku 2024 Bielsko-Biała stanie się areną niezwykłych wydarzeń, gdzie każda ulica, każdy plac i zakątek miasta przemieni się w miejsce pełne magii, sztuki i muzyki. Hasło Miasto Splotów stanie się motywem przewodnim tegorocznych Dni Bielska-Białej, które odbędą się w dniach 30 sierpnia-1 września. W tych dniach wszystko będzie się przeplatać – dźwięki, historie, ludzie, przeszłość i przyszłość, tworząc niezwykłą tkaninę miejskiego życia.
30 sierpnia (piątek)
PARADA SPLOTÓW, 10.00-12.00, pochód
Ratusz – most na ul. 11 Listopada –pomnik Bolka i Lolka przy Galerii Sfera – wszystko z towarzyszeniem grupy Walimy w Kocioł! Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału oraz przebrania się w dowolny strój, w którym chcecie pokazać się Europie. Paradzie towarzyszy otwarcie makramowego dachu nad mostem splatającym Bielsko i Białą.
KSIĄŻNICA BEKIDZKA W GALERII SFERA – warsztaty i animacje, 10.00-17.00, Galeria Sfera
Gry, zabawy i animacje dla dzieci, Literackie Koło Fortuny z nagrodami, strefa LegoRobotów – warsztaty programowania z Lego We Do, bookcrossing, warsztaty splotów i to jeszcze nie wszystko! W programie też stanowisko reklamujące Filię Integracyjną Książnicy Beskidzkiej dedykowaną między innymi dzieciom w spektrum autyzmu, zaprezentowany zostanie sprzęt i pomoce wykorzystywane w pracy z dziećmi w spektrum, będą warsztaty breloków i tatuaży.
Nie zabraknie warsztatów plastycznych Wokół Regionu, podczas których uczestnicy poznają historię, zwyczaje, przysłowia regionalne. W trakcie warsztatów będzie można własnoręcznie wykonać pocztówki, zakładki do książek, przypinki.
DARIUSZ FODCZUK – Sekcja sportowa – wernisaż wystawy, godz. 17.00, Galeria Bielska BWA, sala górna
kuratorka: Emilia Orzechowska
oprowadzanie kuratorskie: sobota, 31 sierpnia, godz. 11.00
Sport jest aktywnością człowieka podejmowaną dobrowolnie w drodze rywalizacji dla uzyskania maksymalnych wyników. Dariusz Fodczuk zainteresował się wątkiem sportu wyczynowego i profesjonalnego, jako sposobu na asymilację i awans społeczny.
Bezpośrednią inspiracją dla artysty do stworzenia prac na wystawę stały się dwie postacie: Trauda (Gertruda) Dawidowicz – mistrzyni Polski w pływaniu z 1936 roku, bielszczanka z sekcji pływackiej Bielsko-Bialskiego Żydowskiego Towarzystwa Gimnastyczno-Sportowego Makabioraz ojciec artysty, bokser – Mieczysław Fodczuk.
Duch walki to kompilacja obiektów rzeźbiarskich, których tematyka związana jest z trzema sportami: boksem, pływaniem oraz szachami, które odpowiadają trzem najwyżej umieszczonym w hierarchii Maslowa potrzebom: przynależności, uznania i samorealizacji.
EDYTA HUL – Coś jest w wodzie – wernisaż wystawy, godz. 17.00, Galeria Bielska BWA
kuratorka: Paulina Darłak
oprowadzanie kuratorskie: sobota, 31 sierpnia, godz. 16.00
O miłości do wody, pożądaniu i hybrydalnych formach, kryjących się na dnie wody. Wystawa najnowszych prac jednej z trzech laureatek Grand Prix 46. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2023.
JOANNA RUPIK – Drzeworyty – wystawa, godz. 17.00, Galeria Bielska BWA
wernisaż: poniedziałek, 26 sierpnia 2024, godz. 18.00
Wystawa grafik Joanny Rupik, artystki, edukatorki, kuratorki wywodzącej się z Bielska-Białej. W swoich pracach łączy możliwość wyrażania emocji, syntezę formy i zamiłowanie do sztuki ludowej.
30. URODZINY RADIA BIELSKO – koncert hitów radiowych, godz. 19.00-2.00, plac Wojska Polskiego
To będzie wielki jubileusz – 30. urodziny Radia BIELSKO! To wyjątkowe radio, które towarzyszy mieszkańcom od trzech dekad, postanowiło uczcić tę okazję w wielkim stylu. Bielszczanie będą mogli bawić się w rytm utworów, które sami wybierali na przestrzeni lat. To będzie muzyczna podróż do przeszłości, pełna nostalgii i wspomnień. Na scenie pojawi się Majka Jeżowska, której piosenki są synonimem dzieciństwa dla wielu z nas. Wystąpią - Golec uOrkiestra, Gromee, Gosia Andrzejewicz, Sumptuastic, Farba i wielu innych. Wieczór zakończy się koncertem światowej sławy producenta muzycznego – Gromee'ego. Jego energetyczne sety oraz współpraca z różnymi artystami, w tym występ na Eurowizji, zapewnią niezapomniane emocje.Na sam koniec bawić będziemy się podczas Dyskoteki z Radiem BIELSKO.
Tego dnia mieszkańcy będą mogli usłyszeć największe hity, które towarzyszyły im przez lata, a teraz zabrzmią na żywo, tworząc splot wspomnień i teraźniejszości.
ART SQUARE, godz. 22.00-1.00, Rynek
Przez wszystkie trzy dni festiwalu, w sercu miasta,odwiedzić będzie można Art Square – przestrzeń odpoczynku i równowagi. To miejsce, gdzie człowiek, natura i sztuka splotą się w jedno. Zobaczymy tam obrazy kwiatów, instalacje artystyczne i usłyszymy dźwięki ambientu. Ta oaza spokoju będzie idealnym miejscem, by na chwilę zatrzymać się i poczuć jedność z otaczającą nas przyrodą i sztuką. Na kamienicach Rynku wyświetlone zostaną cudowne obrazy kwiatów, które zupełnie odmienią miejską przestrzeń, jaką znamy. Żywe kwiaty zaleją nasze miasto rzeką kolorówi zapachów. Art Square stanie się splotem miasta i natury, miejscem, gdzie każdy znajdzie chwilę dla siebie.
31 SIERPNIA, SOBOTA
For the Lovebirs Rescue. Mission BB – gra miejska w języku angielskim, godz. 10.00-12.00, plac obok figurki Reksia
Witaj, dzielny podróżniku! Czy jesteś gotowy na niezapomnianą podróż przez serce Bielska-Białej? Przygotuj się na przygodę!
W mobilnej grze miejskiej Na pomoc zakochanym – Misja BB masz szansę stać się bohaterem, którego miasto tak desperacko potrzebuje. Miłość unosi się w powietrzu, ale również chaos – to od Ciebie zależy przywrócenie spokoju i szczęścia zakochanym. Przejdź przez urokliwe uliczki, rozwiązuj zagadki, odkrywaj wskazówki. Powodzenia!
Gra została stworzona przez uczniów Zespołu Szkół im. Julina Tuwima w Bielsku-Białej dzięki funduszom europejskim w ramach projektu Gry mobilne jako narzędzie zwiększające jakość i atrakcyjność kształcenia zawodowego programu Erasmus+ KA-210 VET.
4. ŚWIĘTO RÓŻY, godz. 12.00-16.00, Galeria Bielska BWA
Czwarta edycja wyjątkowego wydarzenia, łączącego w sobie sztukę, historię i naturę.W Willi Sixta i ogrodzie wydarzenia z różą w tle: warsztaty haftowania, spacer zapachowy po wystawie, joga, wytchnienie…
W ostatnią sobotę sierpnia Galeria Bielska BWA po raz czwarty zaprasza bielszczan do Willi Sixtana Święto Róży. Kolejna edycja tego wyjątkowego wydarzeniajak zwykle dostarczy gościom wielu wrażeń - zarówno w zabytkowych wnętrzach z dziełami sztuki na ścianach sal, jak i w okalającym willę ogrodzie z tysiącem krzewów róż i pomnikowymi drzewami na czele z miłorzębem japońskim, dębem burgundzkim i wiekowym cisem. W programie dnia znajdują się inspirowane właściwościami i symboliką róży warsztaty, działania, zwiedzanie wystaw i ćwiczenia relaksujące. W strefie wytchnienia w ogrodzie Willi Sixta, pod hasłem Gościnność, przez cały czas będą dostępne leżaki i koce – zachęcamy do wspólnego spędzania czasu w różanym plenerze.
W salach ekspozycyjnych willi można będzie zwiedzać wystawę malarstwa, fotografii i rzeźb Dla Johanne i Anny, wybranych z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA przez kuratorkęAgatę Smalcerz. Wystawa nawiązuje do historii willi i jej pierwszych mieszkanek. Kuratorka zaprasza na oprowadzanie po wystawie, które tym razem będzie specyficznym spacerem zapachowym. W programie dnia także warsztaty haftowania z użyciem tamborku, podczas których powstawać będą wzory z motywem róży (można przynieść bawełnianą odzież, wykorzystując ją do haftowania wzoru). W ogrodzie można będzie praktykować jogę.
SPLOT POKOLEŃ, godz. 12.00-17.00, łąka za Książnicą Beskidzką i budynek główny biblioteki
Warsztaty od godz. 12.15 dla osób od 15 do 100 lat.Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem telefonu 33 822 82 21 lub mailowo adres: apm@ksiaznica.bielsko.pl
Biżuteria z żywicy UV. Czas trwania: 4-5 godzin.
Jeżeli intryguje Cię praca w żywicy epoksydowej, lecz nie chcesz czekać kilkudziesięciu godzin na efekty lub szukasz czegoś mniej toksycznego– warsztaty z żywicy UV są właśnie dla Ciebie. W trakcie warsztatów będziesz miał/a możliwość stworzenia kompletu niepowtarzalnej biżuterii (kolczyków, wisiorka i pierścionka) za pomocą żelu utwardzanego promieniami ultrafioletowymi, to jest japońskiej żywicy akrylowej oraz kolorowych barwników, bardzo drobnych kwiatów i innych ozdób. Świetnym pomysłem jest przyniesienie na spotkanie własnych elementów, np. malutkiegozdjęcia, małej muszelki czy innej pamiątki. Na warsztatach poznasz zasady pracy z żywicą UV i przygotujemy Cię do samodzielnej pracy z tym materiałem w domu. Wszystkie prace wykonane na zajęciach będą gotowe do zabrania i pozostaną własnością uczestnika.
Notesy w technikach mieszanych.Czas trwania:3 godziny.
Zapraszamy na warsztaty w technikach mieszanych – Mixed Mediach, podczas których krok po kroku będziemy ozdabiać notes. Stworzymy piękną pracę z efektem patyny i spękaniami. Podczas pracy wykorzystamy - maski, pasty, woski, farby itp. orazprzeróżne przedmioty dekoracyjne. Zapoznamy się z różnymi technikamipostarzania przedmiotu.
Tkactwo.Czas trwania: 4-4,5 godziny.
Warsztaty tkania makatki, podczas których poznasz podstawy tkania na ramce tkackiej i własnoręcznie wykonasz swoją makatkę, nauczysz się podstawowych splotów (płaski, skośny, sumak) oraz dodawania frędzli. Dowiesz się, jak założyć osnowę. Będzie można wykorzystać różne włóczki i materiały oraz stworzyć niepowtarzalną makatkę. Dowiesz się, jaki wpływ na wygląd tkaniny ma napięcie osnowy i wątku. Po warsztatach zabierasz ze sobą skończoną makatkę, którą od razu możesz powiesić na ścianie.
Biżuteria z kaboszonami. Czas trwania: 2,5-3 godz.
Podczas tych warsztatów poznasz technikę tworzenia biżuterii z wykorzystaniem grafik, półfabrykatów jubilerskich oraz szklanych kaboszonów. Otrzymasz zestaw półfabrykatów jubilerskich, szkiełek oraz grafiki do wyboru. Polecamy tę technikę osobom, które chciałyby stworzyć biżuterię dla siebie, bliskich, a także osobom, które prowadzą zajęcia artystyczne i chciałyby poszerzyć swoją wiedzę o kolejną technikę rękodzielniczą. W zależności od wykorzystanych półfabrykatów i grafik można tworzyć biżuterie w różnych stylach i dla różnych grup wiekowych. Jest to prosta i efektowna technika, więc sprawdza się też w pracy z dziećmi (możemy wtedy tworzyć spineczki do włosów czy breloczki do kluczy), młodzieżą czy seniorami (tworząc na przykład bransoletki czy wisiory w stylu vintage). Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona komplet biżuterii (bransoletkę, kolczyki oraz wisior).
Godz. 16.00 – spotkanie autorskie z Marią Pakulnis– aktorką filmową, teatralną i telewizyjną, absolwentką warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Laureatka licznych nagród, m.in. nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, Brązowych Lwów, Złotego Ekranu oraz Wielkiego Splendora. Współpracowała z wybitnymi reżyserami, jak T. Konwicki, K. Kieślowski, J. Zaorski. Znana z ról w filmach Obywatel Piszczyk, Konsul, Pożegnanie jesieni oraz w serialach Ekstradycja, Psie serce, Leśniczówka. W książce Moja nitka przy wsparciu Doroty WodeckiejPakulnis dzieli się intymnymi wspomnieniami z dzieciństwa, dojrzewania oraz refleksjami nad żałobą i stratą. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Ruchała.
Dla dzieci
Godz. 12.00, spotkanie z Panem Kleksem
Zapraszamy dzieci na fascynujące spotkanie z Panem Kleksem, podczas którego będą mogły wziąć udział w niezwykłych eksperymentach chemicznych! Pan Kleks, znany z bajkowego świata, wprowadzi uczestników w magiczny świat nauki. Dzieci będą miały okazję zobaczyć, jak powstają kolorowe reakcje chemiczne, bąbelki i niesamowite efekty specjalne. Pod czujnym okiem Pana Kleksa mali naukowcy będą mogli sami przeprowadzać proste i bezpieczne eksperymenty, które rozbudzą ich ciekawość i pasję do odkrywania tajemnic chemii. Spotkanie to wspaniała okazja do nauki poprzez zabawę, a każda chwila spędzona z Panem Kleksem będzie pełna śmiechu i radości. Nie przegapcie tej wyjątkowej przygody!
Warsztaty otwarte od godz. 12.15 do godz. 16.30
Budowa domków dla owadów
Podczas tych zajęć uczestnicy stworzą wielofunkcyjny domek, nazywany hotelem dla owadów zapylających. Zapewnia on schronienie różnym gatunkom i umożliwia budowanie gniazd.
Mech chrobotek
Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat mchu chrobotka i stworzą własny, oryginalny obraz.
Las w słoiku
Każdy uczestnik dowie się, jak stworzyć swój własny mały ekosystem i jak o niego dbać.
Stringart
To metoda pozwalająca stworzyć niesamowite obrazy za pomocą gwoździ, młotka i deski. Każdy z uczestników zapozna się z podstawami stolarstwa i stworzy własne dzieło.
Tworzenie puzzli
Puzzle są zabawką znaną i lubianą, ale czy ktoś z Was stworzył kiedyś sam obrazek, który będzie układał? Jeśli nie, to zapraszamy na warsztaty, podczas których uczestnicy zaprojektują, a następnie stworzą własny obrazek.
Tworzenie łapaczy snów
Każdy z uczestników pozna historię oraz stworzy swój własny łapacz snów, używając piór, farb, koralików, tkanin i innych ozdób!
Tworzenia magnesów
Każdy wykona własny unikatowy magnes, który ozdobi lodówkę lub tablicę magnetyczną.
Warsztaty lizakowe
Podczas zajęć uczestnicy poznają historię powstania tego uwielbianego przez wszystkich produktu, a następnie własnoręcznie wykonają dwa lizaki, które zapakują i zabiorą do domów!
Warsztaty biżuteryjne
Zróżnorodnych koralików stworzymy naszyjniki i bransoletki.
Malowanie kubków
Napój we własnym kubku smakuje lepiej! Zapraszamy na warsztaty, podczas których ozdobimy kubki według własnego pomysłu!
Tabliczki florenckie
Woskowe tabliczki zapachowe, to nie tylko ozdoba, ale także roznoszący się po mieszkaniu cudowny zapach. Do wykonania ozdób użyjemy wosku, suszonych kwiatów i owoców oraz naturalnych olejków.
Tworzenie plecaków
Każdy uczestnik otrzyma swój własny bawełniany plecak, który ozdobi za pomocą specjalnych farb do tkanin.
Warsztaty mydlarskie
Będziecie mogli stworzyć własne mydełko z dodatkami naturalnych zapachów, kwiatów i ziół.
Warsztaty herbaciane
Niesamowita historia powstania herbaty, stworzenie własnej mieszanki herbacianej oraz ozdobienie opakowania – to rzeczy, których doświadczą uczestnicy warsztatów herbacianych. Podczas warsztatów użyjemy: herbaty czarnej, herbaty zielonej, suszonych kwiatów, owocóworaz materiałów plastycznych.
Kule do kąpieli
Podczas zajęć każdy uczestnik wykona własny dodatek do kąpieli o wyjątkowym kształcie i zapachu.
Malowanie na szkle
Uczestnicy poznają tajniki oraz metody malowania na szkle i stworzą własne niepowtarzalne dzieła.
Łąka pełna zabawy od godz. 12.00 do 19.00
Mobilny figloraj, karuzela, dmuchane zjeżdżalnie i place zabaw, urządzenie do współzawodnictwa.
PLANSZÓWKI W SPLOCIE, godz. 17.00-21.00, Książnica Beskidzka
17.00-21.00 – Games Room – sala z prezentacją gier planszowych dla chętnych osób.
17.00-19.00 – Warsztaty tworzenia gier. Pokaz, objaśnienie i próba stworzenia własnej gry podczas warsztatów.
19.00-21.00 – Gry inkluzywne– Artur Gawor. Pokaz oraz nauka gry BaBel, w którą na równi zagrają osoby niewidome, jak i widzące. Wszyscy będą się przy niej świetnie bawili.
18.00-19.00 – Quiz – przygotowanie konkursu na temat gier planszowych opartego na tytułach, które znajdują się w wypożyczalni biblioteki.
19.00 – Prelekcja dotycząca historii gier planszowych. Ciekawostki połączone z informacjami, jak doszliśmy od starożytnych gier, które zapewniały rozrywkę dawnym władcom po dzisiejsze planszówki.
19.00-21.00 – Turniej planszówkowy– przeprowadzenie rywalizacji z nagrodami dla ok. 16-20 uczestników.
HORYZONTY 3 - wystawa poplenerowa Bielskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków, godz. 18.00, Rynek 27
Już po raz trzeci udało się zorganizować plener dla 5 artystów w Ustce – mieście partnerskim Bielska-Białej. Do tej ekipy dołączyła jeszcze dwójka uczestników poprzedniego pleneru. Jak zwykle plenerowiczemieszkali w Domu Pracy Twórczej ZPAP i tworzyli swoje dzieła. Efekty ich pracy zostaną zaprezentowanena wystawie HORYZONTY 3w Galerii PPP Bielsko-Biała, Rynek 27, 1 piętro.
STAN DOBRA – wernisaż wystawy, godz. 19.00, Punkt 11
Stan Dobra – Portrety Ludzi Bielska-Białej. To projekt fotograficzny dokumentujący najważniejszy potencjał miasta – ludzi. Wieloetapowe przedsięwzięcie realizowane w ramach Dni Bielska-Białej 2024 ma za zadanie w możliwie inkluzywny i jednocześnie artystyczny sposób przedstawić tych, którzy są miastem – nas – mieszkańców, mieszkanki i osoby związane z Bielskiem-Białą. Każdy portret (a jest ich ponad 100) to świadectwo wyjątkowej historii i wkładu w kształtowanie wspólnoty, ale także wielu towarzyszących procesowi ich powstawania emocji.
Portrety uzupełnią tkankę miasta – wkomponowane w często nieoczywiste miejsca w przestrzeni – podkreślą symbiotyczny związek między jednostką a miastem. Staną się pretekstem do rozważań o kondycji człowieczeństwa.
Projekt jest realizowany przez artystę sztuk wizualnych Toma Swobodę.
T.Love – koncert, godz. 20.00-22.00, plac Wojska Polskiego
Na placu Wojska Polskiego wystąpi legendarny zespół T.Love, który od ponad trzech dekad kształtuje polską scenę rockową. Ich muzyka pełna energii, buntu i miłości, idealnie wpisuje się w klimat Miasta Splotów. Muniek Staszczyk i jego ekipa zagrają zarówno najnowsze utwory, jak i klasyki, które wszyscy doskonale znamy. To będzie wieczór pełen radości, splot przeszłości z teraźniejszością, który z pewnością poruszy serca słuchaczy.
ART SQUARE, godz. 22.00-1.00, Rynek
O cudowną atmosferę po koncercie TLove zadba Ghostman, który pozwoli nam się wyciszyć i poczuć prawdziwą harmonię. Jego koncert rozpocznie się o 22.00 na Rynku.
1 WRZEŚNIA, NIEDZIELA
RODZINNY PIKNIK spLATA, godz. 14.00-19.00. ul. Zamkowa, plac Żwirki i Wigury
Impreza przeprowadzona przez placówki Miejskiego Domu Kultury.
ANIMACJE:
Cykl animacji prowadzonych przez doświadczonych instruktorów dla rodzin, drużyn, osób indywidualnych – głównie dla dzieci i młodzieży, ale również z funkcją integrującą międzypokoleniowo (w towarzystwie rodziców, dziadków).
GRY I ZABAWY:
Sploty słów – zabawa językowa.
Gry i zabawy integracyjne, których elementem wspólnym jest motyw splotu na bazieliny i sznurka.
WARSZTATY:
Warsztaty ruchowe dla rodzin.
Lalki motanki, breloczki z filcu lub breloczki z frędzlami/pomponem z wykorzystaniemmuliny,włóczki, sznurka, koralików.
Tkanie na ramie – każdy może podejść i spróbować tkać na dwóch ramach tkackich.
Łapacze snóworaz wiele innych warsztatów.
WYSTĘPY ARTYSTYCZNE I DODATKOWE ATRAKCJE:
prowadzenie: Lucyna Dobrzaniecka
Występy zespołów wokalnych i tanecznych placówek MDK.
Rozdanie nagród w konkursie Opowieści na doBBranoc
Koncerty zespołów: NAVVROCKI, Północ, 2BeVoice
Fotobudka
Słodkie niespodzianki
ALEJA GWIAZD – koncert przebojów Romualda Lipki, godz. 20.00, teren przed Teatrem Polskim
Czwarta odsłona koncertu w oknie Teatru Polskiego będzie, już tradycyjnie, finałowym akcentem obchodów Dni Bielska-Białej. 1 września o godz. 20.00 zaprezentujemy koncert przebojów Romualda Lipki pt.Aleja gwiazd według pomysłu i pod opieką artystyczną Witolda Mazurkiewicza.
Romuald Lipko - gitarzysta, organista, pianista, kompozytor iaranżer. Współtwórca - z Krzysztofem Cugowskim - grupy rockowej Budka Suflera. Kompozytor większości repertuaru koncertowego ipłytowegotego zespołu, atakże piosenek dla współpracujących zzespołem solistów:Felicjana Andrzejczaka,Anny Jantar,Zdzisławy Sośnickiej,Izabeli TrojanowskiejiUrszuli. I to właśnie piosenki wszystkich wymienionych artystów usłyszymy w programie tegorocznego koncertu w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego: Wiktorii Węgrzyn-Lichosyt, Anny Guzik-Tylki, Marty Gzowskiej-Sawickiej, Grzegorza Margasa, Tomasza Lorka i Adama Myrczka, którym będą towarzyszyć muzycy Bielskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Jacka Obstarczyka. Pełen przebojów wieczór poprowadzi Artur Orzech.
Autorką kostiumów jest Iga Sylwestrzak.
Wydarzenie sponsoruje firma PreZero.
ART SQUARE, godz. 22.00-1.00, Rynek
WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE
CUBANA DANCE SHOW – gala taneczna,godz. 19.00,plac Wojska Polskiego
Cubana Dance Show to gala taneczna prezentująca szeroką gamę stylów tanecznych w wykonaniu utalentowanych uczniów Szkoły Tańca Cubana, Klubu Tańca Towarzyskiego Nowy Styl oraz Cubana Pole Dance Studio. W programie między innymi - bachata, jazz, dancehall, hip-hop, high heels, twerk, taniec towarzyski. Wydarzenie poprowadzą Michał J. Sandecki oraz Dawid Falędysz.
31 sierpnia, sobota
ROZTAŃCZONE BŁONIA, godz. 10.00-15.30, bielskie Błonia, ul. Pocztowa32
Podczas wydarzenia będziemy mieć okazję naprawdę się poruszać! Organizatorzy planują marszobieg, zumbę z Pawłem Gorzelakiem, chustotańce dla mam i ich dzieci, a także coś dla najmłodszych i najstarszych – słowem, każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie także wiele atrakcji dodatkowych, więc koniecznie musicie odwiedzić bielskie Błonia i roztańczyć się razem z nami!
TURNIEJ E-SPRTOWY w FC24 o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej, godz. 10:00, Sala Sesyjna UM
1, 8 i 15września, niedziele
MUSICA REFORMATA – VIII Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, godz. 17.00, Kościół Ewangelicki Jana Chrzciciela w Starym Bielsku