Świąteczne dekoracje na ulicach miasta

Świąteczne dekoracje na ulicach miasta
fot. Szymon Gąsowski / Wydział Prasowy UMBB

Trwa montaż  dekoracji, które ozdobią  ulice naszego miasta w okresie świąt i Nowego Roku. W Bielsku-Białej zamontowanych będzie około 600 różnych elementów. Świąteczne motywy zostaną tradycyjnie rozmieszczone wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych. Będą to m.in. ulice: Warszawska, Partyzantów, Bystrzańska, Piastowska, aleja Generała Władysława Andersa czy rondo Hulanka. W tym roku nad niektórymi uliczkami Starego Miasta zostaną także rozwieszone łańcuchy świetlne z motywami świątecznymi.

Na terenie miasta ustawione będą 4 sztuczne choinki: na placu Bolesława Chrobrego, placu Ratuszowym, placu Opatrzności Bożej, a także na Rynku. Podobnie jak w roku ubiegłym, na zamku Sułkowskich pojawi się świetlna iluminacja, tym razem w kolorach białym i niebieskim.

Jak co roku w mieście pojawią się naturalne drzewka. Będzie je można podziwiać m.in.: na placu przed Katedrą św. Mikołaja, na placu Wojska Polskiego, na placu Żwirki i Wigury, w rejonie Teatru Lalek Banialuka oraz przed Domem Kultury Włókniarzy.

W przestrzeni miejskiej rozmieszczone zostaną również takie elementy, jak: drzewko świetlne w sąsiedztwie fontanny z Reksiem, świetlne anioły, dekoracja fontanny przed Teatrem Polskim oraz drewniana szopka z iluminacją przy
ul. Orkana.

Podobnie jak w roku ubiegłym przy ul. 11 Listopada zostanie umieszczona przestrzenna figura Reksia, a na placu Wojska Polskiego - niespodzianka świetlna.

Symboliczne zapalenie iluminacji na największej bielskiej choince usytuowanej na pl. Bolesława Chrobrego zaplanowane zostało na 6 grudnia o godz.17.00. Choinka będzie miała ponad 15 m wysokości. Cała dekoracja bazuje na energooszczędnym oświetleniu LED. Wykorzystano różne barwy światła: białą ciepłą, białą zimną, zieloną i czerwoną. Dzięki lampkom z efektem zimnego błysku, choinka jeszcze bardziej przyciągnie uwagę. Tzw. dekory, które znajdą się na choince to między innymi: gwiazdy,  kule 3D wykonane z maty metalizowanej imitujące bombki, bombki odporne na warunki atmosferyczne oraz girlanda w kolorach białym i złotym. Na choince zamontowanych będzie  65 tys. punktów świetlnych.

 

Galeria zdjęć