,,Welcoming International Talent”

,,Welcoming International Talent”

W dniach 10-11 grudnia 2019 r. Bielsko-Biała było gospodarzem 5. międzynarodowego spotkania partnerów projektu ,,Welcoming International Talent” (Witamy Międzynarodowe Talenty). Przybyli do naszego miasta przedstawiciele Groningen, Leuven, Magdeburga, Parmy, Zlina i Debreczyna, wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miejskiego, Akademii Techniczno-Humanistycznej, lokalnych instytucji, firm oraz obcokrajowcami mieszkającymi w Bielsku-Białej dyskutowali nad sytuacją cudzoziemców na lokalnym rynku pracy.

Przygotowane przez gospodarzy spotkania i prelekcje pozwoliły przybliżyć zagranicznym partnerom projektu problemy, z jakimi zmagają się lokalne firmy, chcące zatrudniać utalentowane, wysoko wykwalifikowane osoby z zagranicy; wskazały również, jaki potencjał i jakie możliwości w zakresie absorpcji „zagranicznych talentów” ma lokalny rynek pracy.


Dla wszystkich uczestników spotkania była to także okazja do przyjrzenia się bliżej najlepszym praktykom, jakie w zakresie integracji obcokrajowców na lokalnym rynku pracy wdrożył lider projektu – miasto Groningen. Kolejne spotkanie międzynarodowe w ramach projektu „Welcoming International Talent” odbędzie się w Leuven, jego tematem przewodnim będzie efektywne zarządzanie w ramach polityk wspierających pozyskiwanie międzynarodowych talentów.