Potencjał Inwestycyjny Bielska-Białej

Przedstawiamy raport opracowany przez firmę Grafton Recruitment prezentujący Miasto Bielsko-Biała i jego potencjał inwestycyjny.

W publikacji wskazano kluczowe czynniki decydujące o atrakcyjności inwestycyjnej Bielska-Białej głównie w kontekście kapitału ludzkiego, ale nie zapomniano także o innych istotnych aspektach sprawiających, iż Bielsko-Biała może być postrzegane jako optymalna lokalizacja do rozpoczęcia lub rozwijania działalności w Polsce. 

Raport zawiera analizę takich obszarów jak:
•    Lokalna gospodarka
•    Rynek pracy
•    Nieruchomości
•    Edukacja
•    Jakość życia 

Z publikacji jasno wynika, iż Bielsko-Biała to miejsce, w którym można odnaleźć dobry klimat zarówno do życia, jak i do prowadzenia biznesu. Coraz więcej inwestorów w sektorze IT oraz branży nowoczesnych usług dla biznesu dostrzega atuty miasta i decyduje się ulokować właśnie tutaj oddziały swoich firm, wykorzystując potencjał dostępności wysoko wykwalifikowanej kadry, jak i atrakcyjnych powierzchni biurowych, w tym także w najwyższym standardzie klasy A. Taki trend rozwoju stwarza młodym ludziom szansę na znalezienie w Bielsku-Białej dobrze płatnej, ciekawej i pełnej wyzwań pracy, co w połączeniu z atrakcyjnym położeniem miasta staje się podstawą do budowania na tym gruncie przewagi konkurencyjnej Bielska-Białej względem innych miast.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią raportu:

Raport - wersja PL 
Report - version EN