Wyjątkowy korowód na ulicach Bielska-Białej

51. Żywieckie Gody
fot. mck.zywiec.pl

Już 2 stycznia 2020 r. ulicami Bielska-Białej przejdzie wyjątkowy korowód. Wydarzenie organizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej wiąże się z promocją 51. Żywieckich Godów, które odbędą  się w styczniu na terenie Żywca i Milówki. Warto podkreślić, że koncert laureatów Żywieckich Godów zostanie zorganizowany w naszym mieście.  

W Bielsku-Białej pojawi się około 50-osobowa grupa kolędników z Żywiecczyzny (tzw. Dziadów), która przejdzie ulicami miasta i zaprezentuje beskidzkie zwyczaje kolędnicze. Grupa wyruszy około godz. 14.30 sprzed siedziby Regionalnego Ośrodka Kultury udając się w pierwszej kolejności na pl. Bolesława Chrobrego. Następnie kolędnicy przejdą ul. 11 listopada, aby około godz. 15.00 dotrzeć do Urzędu Miejskiego.

Żywieckie Gody czyli Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych to impreza niezwykle barwna i ciekawa. Jest ona głęboko zakorzeniona w ludowej tradycji i każdego roku ściąga do Żywca i Milówki dziesiątki grup kolędniczych. Poprzez korowód, który przejdzie ulicami Bielska-Białej organizatorzy Żywieckich Godów będą zachęcali bielszczan, by wybrali się do Żywca i Milówki na styczniową imprezę.

 

51. Żywieckie Gody