Ekwiwalent dla strażaków

Autor: JacK

Na zdjęciu stojący ludzie
fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM w BB

Bez dyskusji Rada Miejska przyjęła na sesji 30 października uchwałę w sprawie wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla strażaków ratowników oraz kandydatów na strażaka ratownika Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy uczestniczyli w działaniu ratowniczym, akcji ratowniczej, szkoleniu lub ćwiczeniu.

 

Ze względu na duże zaangażowanie członków OSP w zabezpieczenie operacyjne miasta Bielska-Białej i ich wysoką gotowość bojową, wniosek o zmianę wysokości ekwiwalentu przeszedł jednogłośnie.

 

Rada Miejska postanowiła: 

Ustalić kwotę ekwiwalentu pieniężnego dla strażaków ratowników ochotniczej straży pożarnej mającej siedzibę na terenie gminy Bielsko-Biała za udział w działaniu ratowniczym lub akcji ratowniczej oraz udział w zabezpieczeniu obszaru chronionego właściwej jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, określonego w miejskim planie ratowniczym w wysokości 45 za każdą rozpoczętą godzinę liczoną od zgłoszenia wyjazdu z jednostki ochotniczej straży pożarnej lub gotowości do wyjazdu w celu realizowania zadań zabezpieczenia obszaru chronionego, bez względu na liczbę wyjazdów w ciągu jednej godziny.

Ustalić kwotę ekwiwalentu pieniężnego dla strażaków ratowników ochotniczej straży pożarnej mającej siedzibę na terenie gminy Bielsko-Biała za udział w szkoleniu lub ćwiczeniu w wysokości 15 zł za każdą rozpoczętą godzinę liczoną od zgłoszenia wyjazdu z jednostki ochotniczej straży pożarnej, a w przypadku kandydata na strażaka ratownika ochotniczej straży pożarnej – za każdą rozpoczętą godzinę szkolenia.