Medale szczypiornistów

Autor: oprac. JacK

Na zdjęciu stojący ludzie
fot. organizator

 

Zawodnicy KS Szczypiorniak Bielsko-Biała zdobyli medale na 32. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej plażowej, która odbywała się 20 i 21 czerwca w Zamościu.

 

Powołanie do reprezentacji województwa śląskiego na olimpiadzie otrzymało troje zawodników Szczypiorniaka - Śląska znaleźli się: Lilianna Siuda-Dec, Nina Wieliczek oraz Krzysztof Ryszka. Młodzi sportowcy mieli okazję rywalizować z najlepszymi zawodnikami z całej Polski, reprezentując zarówno województwo śląskie, jak i Bielsko-Białą.

Efekty ich występów są imponujące. Reprezentacja dziewcząt wywalczyła brązowe medale i zajęła 3. miejsce w kraju, natomiast reprezentacja chłopców sięgnęła po złoto, zdobywając tytuł Mistrzów Polski.