Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Uniwersytecie Bielsko-Bialskim świętował 30-lecie działalności. Był jednym z 25 pierwszych srebrnych uniwersytetów w Polsce.
Jubileuszowa gala odbyła się 17 czerwca w głównej auli UBB. Pojawiło się na niej wielu znakomitych gości, wśród nich zastępca prezydenta Bielska-Białej Igor Kliś.
Rektor UBB prof. Jacek Nowakowski przypomniał sylwetki pierwszych kierowników UTW, o minionych 30 latach Uniwersytetu Trzeciego Wieku na uczelni mówiła obecna pełnomocniczka rektora ds. UTW Renata Morawska-Szetela.
Dla uczestników uroczystości zagrał zespół Tomasz Madzia Guitar Experience, a zwieńczeniem gali był jubileuszowy tort z symboliczną dekoracją. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa sekcji malarskiej UTW. Wyróżniono słuchaczy o najdłuższym stażu i tych, którzy wchodzili w skład samorządu.
30 lat temu, 1 lipca 1996 roku, porozumienie w sprawie utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bielsku-Białej podpisali przedstawiciele środowiska akademickiego - wówczas jedyną publiczną uczelnią w mieście była filia Politechniki Łódzkiej - władz samorządowych i oświatowych. Na czele UTW stanęła dr Halina Moszyńska.


