Beskidy na rowerze – nowy folder promocyjny regionu

Beskidy na rowerze – nowy folder promocyjny regionu

Jazda na rowerze pozwala poprawić kondycję i odporność, a przede wszystkim daje wiele radości. Jedną z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się form spędzania wolnego czasu na świecie jest turystyka rowerowa. Trend ten aktualny jest również w naszym regionie.

Rower pozwala zwiedzać i poznawać ciekawe zakątki Beskidów i rejonów podgórskich. Niezależnie od preferowanych form turystyki rowerowej każdy znajdzie tu miejsce i trasy dogodne dla siebie. Przez region przebiegają bowiem długodystansowe trasy międzynarodowe, ale dostępne są również płaskie krótkie odcinki dla rodzin z młodszymi dziećmi. W wielu miejscowościach regionu organizowane są drogowe rodzinne rajdy rowerowe, podczas gdy na zalesionych stokach górskich wyznaczone zostały jednokierunkowe trasy zjazdowe typu enduro.

W celu prezentacji wybranych atrakcji rowerowych regionu prowadzony jest aktualnie projekt pod tytułem Beskidy na rowerze. Jednym z elementów projektu jest wydawnictwo promocyjne, które od dzisiaj dostępne jest nieodpłatnie miedzy innymi w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej w Bielsku-Białej (pl. Ratuszowy 4). W przekonaniu autorów jest to pierwsza próba wizerunkowej promocji turystyki rowerowej w Beskidach o tak szerokim zasięgu geograficznym. W wydawnictwie znajdują się bowiem opisy atrakcji położonych na terenie Bielska-Białej, powiatów bielskiego i żywieckiego w Polsce) oraz okresu Frydek-Mistek (w Czechach).
 
Projekt koordynowany jest przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej (Wydział Promocji i Sportu), a współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa Rzeczypospolitej Polskiej. Czeskim partnerem projektu jest Region Beskydy Valašsko.

 

 Beskidy na rowerze – nowy folder promocyjny regionu

 Beskidy na rowerze – nowy folder promocyjny regionu