Nagrody w dziedzinie teatru

 

Nagrody 2020

W związku obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru 2020 Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej ogłasza, że umotywowane wnioski o Nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie teatru można składać do 1 marca 2020 roku w siedzibie Wydziału lub przesłać na nasz adres:

Wydział Kultury i Sztuki

pl. Ratuszowy 1

43-300 Bielsko-Biała.

Warunkiem przyjęcia wniosku o nagrodę jest załączenie podpisanego przez kandydata oświadczenia i klauzuli informacyjnej. Regulamin wraz z oświadczeniem i klauzulą informacyjną jest do pobrania na naszej stronie intranetowej poniżej.

Wszelkie informacje na temat przyznawania nagrody w dziedzinie teatru można uzyskać pod numerem 33/497 14 75 lub pod adresem poczty elektronicznej: ebat@um.bielsko.pl

 


 

Laureaci Nagród Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie teatru, które zostały wręczone z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2019:

MAŁGORZATA  BULSKA

To aktorka o dużych umiejętnościach warsztatowych i talencie scenicznym, która świetnie sprawdza się w różnorodnym repertuarze. Stworzyła w Banialuce interesujące role w spektaklach nagradzanych Złotą Maską i Atestami ASSITEJ: Zielony Wędrowiec, W beczce chowany, Księga dżungli i Król Maciuś I. Za rolę Królowej Marii w spektaklu Król umiera otrzymała na festiwalu w Opolu nagrodę za animację lalek. Od wielu lat prowadzi warsztaty i z pasją zajmuje się edukacją teatralną.

JADWIGA  GRUDZIŃSKA

aktorka, reżyserka, instruktorka teatralna. Prowadzi w Domu Kultury Włókniarzy „Teatr Bez Granic” skupiający pasjonatów teatru w różnym wieku. Wiedzą zdobytą w teatrze zawodowym wykorzystuje z powodzeniem w ruchu amatorskim tworząc ciekawe widowiska prezentowane szerokiemu gronu widzów. Na szczególne uznanie zasługuje przygotowany przez nią „Skrzypek na dachu” wystawiany z powodzeniem w Sali Ceremonii Cmentarza Żydowskiego.

PIOTR  GAJOS

aktor wszechstronny i utalentowany. Tworzy ciekawe postaci sceniczne zarówno w repertuarze dramatycznym, jak i komediowym. Laureat lubelskiej Złotej Maski 2012 za rolę Clov w Końcówce Becketta. Do zespołu Teatru Polskiego dołączył w 2013 roku. Bielska publiczności wysoko ceni jego role w spektaklach: Nocami i dniami będę tęsknić za Tobą, Pustostan czy Miarka za miarkę.

MONIKA  JĘDRZEJEWSKA

W Teatrze Lalek Banialuka pracuje od 2009 roku. Prowadzi sprawy związane z organizacją kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej. Współpracuje przy tworzeniu programów festiwali, doborze zespołów zagranicznych i koordynuje ich prezentacje. Jest odpowiedzialna za kontakty z mediami, Wykazuje się ogromną dbałością w budowaniu wizerunku bielskiej Banialuki.

JERZY  GOLENIA

w Teatrze Polskim pracuje od prawie 40 lat. Jest utalentowanym rzemieślnikiem teatralnym otwartym na poszukiwania nowych sposobów tworzenia elementów oprawy plastycznej widowisk. Swym doświadczeniem, zaangażowaniem i dbałością o jakość teatralnej scenografii znacząco przyczynia się do tworzenia wizualnej strony spektakli wystawianych na bielskiej scenie dramatycznej.

Laureaci nagród z dziedziny teatru

Regulamin Nagrody w dziedzinie teatru

Oświadczenie i klauzula_2020

Galeria zdjęć