Nagrody w dziedzinie teatru

Laureaci Nagrody Prezydenta Miasta Bielsk-Białej w dziedzinie teatru 2022

AGNIESZKA SZULAKOWSKA-BEDNARCZYK

Instruktorka teatralna, reżyserka widowisk scenicznych i animatorka kultury. W ubiegłym roku wyreżyserowała spektakl „Romeo i Julia. Co nas kusi?” prezentowany w przestrzeniach miasta podczas ubiegłorocznych obchodów Dni Bielska-Białej. Widowisko to zrealizowane zostało z udziałem uczniów prowadzonej przez nią Bielskiej Szkoły Aktorskiej im. Agnieszki Osieckiej i spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Przygotowała również w 2021 roku interesujący program artystyczny z okazji nadania Bielskiemu Centrum Kultury imienia Marii Koterbskiej.

KRZYSZTOF BYRSKI

Od ponad 40. lat pracuje w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej jako operator światła i dźwięku. Czuwa nad sprawnym przebiegiem przedstawień, wspiera i współtworzy magię sceny tak istotną w przypadku teatrów lalkowych. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami teatralnymi wykorzystując swą wiedzę i doświadczenie podczas tworzenia niezwykłych widowisk i zapisując się znacząco na kartach historii Banialuki.

PIOTR TOMASZEWSKI

W Teatrze Lalek Banialuka pracuje od 1990 roku. Jest aktorem wszechstronnym i utalentowanym, a jego kunszt i sceniczny temperament sprawiają, że tworzy wyraziste role, które zapadają głęboko w pamięć i nie pozostawiają widza obojętnym. Jego kreacje w spektaklach: Mr. Scrooge, Antygona, Sen nocy letniej, Balladyna czy tytułowa rola w Podróżach Guliwera charakteryzują się maestrią i niezwykłą siłą wyrazu. Laureat wielu nagród na konkursach festiwalach, nominowany do Ikara w 2005 roku, uhonorowany Brązowym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis roku 2017.

ROBERT BABIEC

Jest brygadzistą zespołu montażystów sceny Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Pracuje w tym teatrze od prawie 30. lat. Jest doświadczonym i znającym tajniki sceniczne rzemieślnikiem teatralnym, który perfekcyjnie koordynuje obsługę techniczną sceny podczas spektakli teatralnych, a także dba o sprawność i efektywne wykorzystanie urządzeń teatralnych oraz mechaniki sceny. Wraz z kierowanym przez siebie zespołem zapewnia komfort pracy zespołowi artystycznemu dzięki technicznej perfekcji  podczas obsługi spektakli prezentowanych przez Teatr Polski  w  Bielsku-Białej.

 

GRZEGORZ MARGAS

Aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej od 2018 roku. Występował w wielu ważnych realizacjach tego teatru takich jak: Mistrz i Małgorzata, Miarka za miarkę, Człowiek z La Manczy, Zły czy Wesele Igora Gorzkowskiego z niezapomnianą rolą Nosa. Sprawdza się w różnorodnym repertuarze prezentując bogaty wachlarz swoich umiejętności aktorskich. Posiada niezwykłe zdolności wokalne, którymi zadziwił podczas koncertów takich jak: ABBA, To tylko twist, Viva Italia!, a przede wszystkim podczas  widowiska muzycznego Miasto Pani Marii zaprezentowanego w ramach ubiegłorocznych obchodów Dni Bielska-Białej.

 

 

 

 

LAUREACI NAGRÓD W DZIEDZINIE TEATRU

 

Galeria zdjęć