Narodowy Spis Powszechny

Policzmy się dla Bielska-Białej, policzmy się dla Polski !


 

GBS spis koniec

 

Punkt spisowy w oddziale ZUS

Informujemy, że od 20 do 24 września w oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Bielsku-Białej przy ul. Zygmunta Krasińskiego 34 będzie działał punkt spisowy. Punkt jest dostępny w godz. od 9:00  do 13:00.

Zachęcamy do skorzystania z punktu spisowego i wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym.

Funkcjonowanie punktu spisowego w Urzędzie Miejskim

Przypominamy, że w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej działa  punkt spisowy Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.  Punkt mieści się na parterze budynku przy pl. Ratuszowym 6 w Biurze Obsługi Interesanta. W punkcie można spisać się:

  • do 11 września, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 20.00 oraz w sobotę od godziny 8.00 do 20.00.
  • od 13 września do 30 września 2021 r. - punkt spisowy NSP2021   czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 7:30  do  20:00.  

Warto także zauważyć, że we wrześniu nadal czynny będzie punkt spisowy w centrum handlowym Gemini Park przy ul. Leszczyńskiej 20. W punkcie można spisać się w każdy czwartek, piątek i sobotę września w godzinach od 11.00 do 18.00.

W Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej w Biurze Obsługi Interesanta przy pl. Ratuszowym 6 nadal funkcjonuje specjalne stanowisko do samospisu internetowego, w którym mieszkańcy, poza dokonaniem spisu, mogą też uzyskać niezbędną pomoc. Utworzenie tego stanowiska to wyjście naprzeciw osobom, które chcą spisać się samodzielnie, a nie dysponują dostępem do internetu. Miejsce jest w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami i czynne w godzinach pracy urzędu, czyli od poniedziałku do środy od 7.30 do 15.30, w czwartek od 7.30 do 18.00 i w piątek od 7.30 do 13.00. 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, zgodnie z nowelizacją ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., trwa do 30 września br. Obowiązek spisu można zrealizować za pomocą aplikacji spisowej dostępnej na stronie internetowej: https://spis.gov.pl/ bądź przez telefon, dzwoniąc pod specjalny numer infolinii spisowej 22 2799999. Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, w celu przeprowadzenia spisu w formie wywiadu telefonicznego skontaktują się rachmistrzowie spisowi, dzwoniąc z numeru 22 8288888. Jeśli osoba nie spisała się dotychczas przez internet lub telefonicznie, do jej drzwi może zapukać rachmistrz spisowy. Pamiętajmy  - nie można mu odmówić udziału w spisie.


 

Otwarcie punktu spisowego w Urzędzie Miejskim

Informujemy, że 1 września zostanie otwarty punkt spisowy w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej. Punkt będzie mieścił się w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu i będzie dostępny do 11 września, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 20:00, a w soboty od godziny 8:00 do 20:00.

Zachęcamy do skorzystania z punktu spisowego i wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym.

 

Punkt spisowy w Bielskim Centrum Kultury

Informujemy, że 1 września w czasie Dnia Otwartego dla osób starszych i z niepełnosprawnościami, w Bielskim Centrum Kultury przy ul. Juliusza Słowackiego 27 w Bielsku-Białej będzie działał punkt spisowy. Punkt będzie dostępny w godzinach od 9:00 do 14:00.

Zachęcamy do skorzystania z punktu spisowego i wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym.

 

Punkt spisowy w Gemini Park dostępny także we wrześniu

Informujemy, że punkt spisowy w Centrum Handlowym Gemini Park przy ul. Leszczyńskiej 20 w Bielsku-Białej będzie dostępny także we wrześniu. Mieszkańcy mogą skorzystać z punktu spisowego w Gemini Park w każdy czwartek, piątek i sobotę września w godzinach od 11.00 do 18.00.

Zachęcamy do skorzystania z punktu spisowego i wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym.

 

Dodatkowy punkt spisowy podczas Dni Bielska-Białej

W trakcie tegorocznych obchodów Dni Bielska-Białej, na placu Wojska Polskiego zostanie uruchomiony punkt spisowy, gdzie każda zainteresowana osoba będzie mogła dokonać spisu oraz otrzyma pełne wsparcie a także fachową pomoc rachmistrzów w tym zakresie.

Punkt będzie dostępny od 27 do 29 sierpnia, w godzinach od 12:00  do 20:00.

Zachęcamy do skorzystania z punktu spisowego i wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym.

Ponadto przypominamy, że od 6 sierpnia w Centrum Handlowym Gemini Park przy ul. Leszczyńskiej 20 w Bielsku-Białej działa punkt spisowy, gdzie każdy może spełnić spisowy obowiązek. Mieszkańcy mogą skorzystać z punktu spisowego w CH Gemini Park w każdy piątek i sobotę sierpnia w godzinach od 11.00 do 18.00. Więcej informacji na temat punktu spisowego w CH Gemini Park można znaleźć na stronie internetowej Urzędu: https://ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/1/punkt-spisowy-w-ch-gemini-park

 

Zbliżający się termin zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego

Przypominamy, że 30 września 2021 r. upływa termin przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 r.

Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy. Osoby, które nie wezmą udziału w spisie powszechnym narażają się na ewentualne sankcje w postaci kary grzywny.

Co do zasady udział w spisie powszechnym odbywa się poprzez dokonanie samospisu internetowego za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego. Z osobami, które nie dokonały samospisu internetowego skontaktuje się rachmistrz spisowy.

Osoby, które nie posiadają techniczno-materialnych warunków do przeprowadzenia samospisu internetowego mogą skorzystać z przygotowanego w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej stanowiska do samospisu, w którym mogą dokonać spisu, a także uzyskać niezbędną pomoc w tym zakresie. Natomiast osoby, które nie mogą dopełnić obowiązku przeprowadzenia samospisu internetowego, w szczególności ze względu na stan zdrowia lub uzasadniony interes, mogą skorzystać z infolinii spisowej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Urzędu: https://ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/1/spisz-sie).

 

Otwarcie punktu spisowego w Centrum Handlowym Gemini Park

Od 6 sierpnia w Centrum Handlowym Gemini Park przy ul. Leszczyńskiej 20 w Bielsku-Białej działa punkt spisowy. To miejsce, gdzie każdy może spełnić spisowy obowiązek. Mieszkańcy mogą skorzystać z punktu spisowego w CH Gemini Park w każdy piątek i sobotę sierpnia w godzinach od 11.00 do 18.00.

Więcej informacji na temat otwarcia punktu spisowego w CH Gemini Park można znaleźć na stronie internetowej Urzędu: https://ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/1/punkt-spisowy-w-ch-gemini-park

Równocześnie przypominamy, że w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej w Biurze Obsługi Interesanta przy pl. Ratuszowym 6 funkcjonuje specjalne stanowisko do samospisu internetowego, w którym mieszkańcy, poza dokonaniem spisu, mogą też uzyskać niezbędną pomoc. Miejsce jest w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami i czynne w godzinach pracy Urzędu, czyli od poniedziałku do środy od 7.30 do 15.30, w czwartek od 7.30 do 18.00 i w piątek od 7.30 do 13.00.

 

Informacje na temat spisu

info rachmistrze

 

metody spisu

 

plakat nsp2021

 

Informacja dotycząca stanowiska do samospisu

Od 10 maja w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej zaczęło funkcjonować specjalne stanowisko do samospisu internetowego. 

Stanowisko do samospisu internetowego to wyjście naprzeciw tym osobom, które chcą spisać się samodzielnie, a nie dysponują dostępem do internetu.

Stanowisko, w którym mieszkańcy mogą uzyskać niezbędną pomoc i dokonać spisu, zlokalizowane jest w Biurze Obsługi Interesanta przy pl. Ratuszowym 6. Miejsce to jest w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami i czynne jest w godzinach pracy urzędu. 

W związku z epidemią koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo i komfort obsługi mieszkańców, Gminne Biuro Spisowe zachęca do telefonicznej rezerwacji wizyty pod nr (33) 470 12 10.

Gminne Biuro Spisowe w Bielsku-Białej

Stosownie do przepisów ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., do wykonywania prac spisowych powołano Gminne Biuro Spisowe w Bielsku-Białej.

Zarządzenie w sprawie powołania Gminnego Biura Spisowego.